3 Kvě

Čeští střelci se představili na světovém poháru ve Štětíně

Uplynulý víkend proběhl v polském Štětíně světový pohár ve střelbě. Za Česko se představili 3 střelci – Marčan, Konečný a nováček v českém týmu Kosek.

Zprávu z akce od Vladimíra Marčana naleznete níže

Čeští reprezentanti ve sportovní střelbě se 27. – 30. 4. zúčastnili Světového poháru v polském Štětíně za účasti 108 střelců z 27 států celého světa. Střílelo se ve víceúčelové sportovní hale na elektronické terče dle pravidel ISSF/IPC. Soutěž řídilo jury v mezinárodním složení. Všechny disciplíny měly samostatnou kategorii SH1. Naši střelci nepřekvapili, ale ani nezklamali.

V disciplíně P1/vzduchová pistole 60 ran na 10 metrů startoval Jakub Kosek, který s výsledkem 538 bodů získal 9. místo a František Konečný s nástřelem 536 bodů obsadil 11. místo. Oba střelci si vystříleli body do Žebříčku Světového poháru, Jakub 9 bodů a Franta 6 bodů.                                            V disciplíně P5/standardní vzduchová pistole 40 ran na 10 metrů se nejlépe vedlo Vladimíru Marčanovi, který nastřílel 320 bodů a obsadil 9. místo, Kosek s nástřelem 313 bodů obsadil 11. místo a Konečný s nástřelem 277 bodů obsadil 12. místo ( 3x 0 z důvodu závady na pětiranném zásobníku). Do Žebříčku Světového poháru si Marčan připsal 9 bodů a Kosek 6 bodů.

Všichni tři reprezentanti nastříleli limity k účasti na ME. Kosek v P1 a P5, Konečný v P1 a Marčan v P5.“